Plaza Kvinna
Ditt medvetna mode- och skönhetsmagasin
  • MODE
  • SKÖNHET
  • INREDNING
  • KARRIÄR
  • LIVSSTIL
    • MUSIK
    • RESOR
    • KONST
  • HÄLSA
  • KONTAKT
  • PRENUMERERA
  • ANNONSERA
Se Seinabo Sey och Stors bröllopsvideo

MUSIK

Se Seinabo Sey och Stors bröllopsvideo

Admin Emelie Janrell, Seinabo Sey, Stor, Tove Lo, Vägen hem 3 januari, 2017

Under den gångna helgen började det dyka upp bilder på artisten Seinabo Seys Instagramkonto som föreställde henne själv i bröllopsklänning. Det var fler än vi på Plaza Kvinna-redaktionen som trodde att ett giftermål faktiskt hade ägt rum, tills rapparen Stor dök upp i samma flöde. Bröllopet var i själva verket videon till de två artisternas nya singel Vägen hem, och bakom den vackra klänningen stod designern Emelie Janrell, som bland annat står bakom även Tove Los omtalade livmoderklänning som hon bar på Australian Music Industry Awards i slutet av förra året.

– Vägen hem har varit den svåraste låten för mig att skriva i min karriär hittills. Dels för pressen att leverera verser som höll nivån till den vackra refrängen som vi fick till med Seinabo, men också för att förklara och få ut en av de starkaste och mest oförklarliga känslorna jag haft. Jag kunde inte kompromissa, även om den känslan fick mig att må dåligt, så var låten viktigare än livet, säger Stor i ett pressmeddelande.

Se videon till Vägen hem nedan:

Av Cecilia Persson

Related Posts

Ariana Grande "Sweetener World Tour" - London

MUSIK /

Sweetener

lova

MUSIK /

SVERIGES NYA STJÄRNSKOTT

Urbanears_Pink_collection_by_Arvida_Bystrom_Jakan_02

MUSIK /

Urbanears x Arvida Byström

‹ 7 tips för en fräsch start på det nya året › ”När de mäktiga använder sin position för att mobba andra är vi alla förlorare”

Back to Top

© Plaza Kvinna 2021
Powered by WordPress • Themify WordPress Themes